Zalety wynajmu magazynów – co zyskujesz?

Budowa lub kupno magazynu na własność to duży wydatek. Właśnie dlatego tak wiele firm decyduje się na magazyny do wynajęcia, które dostępne są w przystępnych cenach i dodatkowo oferują dostęp do szerokiej gamy usług. Co można zyskać przez wynajem magazynu?

1. Redukcja kosztów magazynowych

Główną zaletą wynajmu magazynów jest optymalizacja kosztów, jakie związane są z przechowywaniem towarów. Koszty te mogą być zredukowane na różnych płaszczyznach, zapewniając dodatkowe oszczędności związane z gospodarką magazynową.

Poprzez magazyny do wynajęcia można obniżyć wydatki w poniższych obszarach:
– Koszty inwestycyjne – związane z budową obiektu magazynowego.
– Koszty pracownicze – przez brak potrzeby zatrudnienia pracowników do obsługi magazynu, lecz ich outsourcing.
– Wydatki operacyjne – dotyczące prowadzenia gospodarki magazynowej, w tym wyposażenia magazynu, jego obsługi, przechowywania towarów oraz ich dystrybucji.

Dostępne magazyny na wynajem to szeroka gama ofert, dzięki czemu można dostosować je do indywidualnych potrzeb firmy, w tym do jej specyfiki działalności, rodzaju przechowywanych towarów oraz posiadanego budżetu na najem.

2. Większa elastyczność magazynowania

Drugą istotną zaletą, gdy wybiera się magazyny do wynajęcia, jest większa elastyczność w prowadzonej działalności.

Można dowolnie wybrać lokalizację magazynu, a w razie potrzeby ją zmienić. Magazyn może być dopasowany do potrzeb klienta także pod kątem jego powierzchni, która również może być z czasem powiększona, gdy firma dynamicznie się rozwija.

Elastyczność odnosi się także do prowadzenia gospodarki magazynowej – magazyny mogą być urządzone tak, aby odpowiadały potrzebom firmy, a wynajem może być uzupełniony o dodatkowe usługi, co powoduje, że firma nie musi zatrudniać własnych pracowników.

3. Kompleksowa obsługa – magazyn logistyczny

Wybierając magazyny logistyczne na wynajem, firma może uzyskać także dostęp do rozbudowanej gamy usług związanych z prowadzeniem swojej działalności. Outsourcing obsługi magazynowej wybierany jest w szczególności przez sklepy internetowe, ale również oferuje on szereg korzyści innym firmom.

W ramach obsługi magazynowej firma może zlecić:
– Przyjmowanie towarów,
– Dekonsolidację kontenerów,
– Paletyzację ładunków,
– Kompletację towarów,
– Konfekcjonowane – pakowanie paczek,
– Wysyłkę towarów.

Poprzez magazyny do wynajęcia oferujące tak szeroką gamę usług firma może łatwiej prowadzić swoją działalność, bez konieczności angażowania znacznego kapitału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *