Zalety wynajmu magazynów – co zyskujesz?

Budowa lub kupno magazynu na własność to duży wydatek. Właśnie dlatego tak wiele firm decyduje się na magazyny do wynajęcia, które dostępne są w przystępnych cenach i dodatkowo oferują dostęp do szerokiej gamy usług. Co można zyskać przez wynajem magazynu?

1. Redukcja kosztów magazynowych

Główną zaletą wynajmu magazynów jest optymalizacja kosztów, jakie związane są z przechowywaniem towarów. Koszty te mogą być zredukowane na różnych płaszczyznach, zapewniając dodatkowe oszczędności związane z gospodarką magazynową.

Poprzez magazyny do wynajęcia można obniżyć wydatki w poniższych obszarach:
– Koszty inwestycyjne – związane z budową obiektu magazynowego.
– Koszty pracownicze – przez brak potrzeby zatrudnienia pracowników do obsługi magazynu, lecz ich outsourcing.
– Wydatki operacyjne – dotyczące prowadzenia gospodarki magazynowej, w tym wyposażenia magazynu, jego obsługi, przechowywania towarów oraz ich dystrybucji.

Dostępne magazyny na wynajem to szeroka gama ofert, dzięki czemu można dostosować je do indywidualnych potrzeb firmy, w tym do jej specyfiki działalności, rodzaju przechowywanych towarów oraz posiadanego budżetu na najem.

2. Większa elastyczność magazynowania

Drugą istotną zaletą, gdy wybiera się magazyny do wynajęcia, jest większa elastyczność w prowadzonej działalności.

Można dowolnie wybrać lokalizację magazynu, a w razie potrzeby ją zmienić. Magazyn może być dopasowany do potrzeb klienta także pod kątem jego powierzchni, która również może być z czasem powiększona, gdy firma dynamicznie się rozwija.

Elastyczność odnosi się także do prowadzenia gospodarki magazynowej – magazyny mogą być urządzone tak, aby odpowiadały potrzebom firmy, a wynajem może być uzupełniony o dodatkowe usługi, co powoduje, że firma nie musi zatrudniać własnych pracowników.

3. Kompleksowa obsługa – magazyn logistyczny

Wybierając magazyny logistyczne na wynajem, firma może uzyskać także dostęp do rozbudowanej gamy usług związanych z prowadzeniem swojej działalności. Outsourcing obsługi magazynowej wybierany jest w szczególności przez sklepy internetowe, ale również oferuje on szereg korzyści innym firmom.

W ramach obsługi magazynowej firma może zlecić:
– Przyjmowanie towarów,
– Dekonsolidację kontenerów,
– Paletyzację ładunków,
– Kompletację towarów,
– Konfekcjonowane – pakowanie paczek,
– Wysyłkę towarów.

Poprzez magazyny do wynajęcia oferujące tak szeroką gamę usług firma może łatwiej prowadzić swoją działalność, bez konieczności angażowania znacznego kapitału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *