Wybór odpowiedniego peelingu chemicznego

Pielęgnacja skóry składa się z wielu etapów i oprócz nawilżenia trzeba też pamiętać o dokładnym oczyszczeniu. Skóra każdego z nas potrzebuje regularnego złuszczania, do czego służą peelingi. Te tradycyjne są coraz bardziej wypierane przez peelingi chemiczne, które idealnie sprawdzają się do usuwania martwego naskórka w sposób mało inwazyjny. Chodzi tutaj o peeling z wykorzystaniem różnego typu kwasów. Stosowane w odpowiednich stężeniach posiadają działanie rozjaśniające, wygładzające. Idealnie przygotowują skórę do tego, aby mogła ona wchłonąć jak najwięcej składników odżywczych z nakładanych na nią kosmetyków.

Po co komu peeling chemiczny?

BIO CLINIC – Salon kosmetyczny Gliwice ma w swojej ofercie zabiegi peelingu chemicznego, które cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko wśród pań. Jest to znacznie korzystniejsza i bardziej skuteczna metoda przywracania skórze piękna niż chemiczne peelingi, które niestety są inwazyjne, powodują wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych. Niektóre osoby mają cerę, która bardzo źle znosi tradycyjne peelingi. Peelingi chemiczne są dużo bezpieczniejsze w stosowaniu i przynoszą rewelacyjne efekty. Tego typu zabiegi są idealne dla osób, które pragną poprawić wygląd i jakość swojej skóry. Peeling chemiczny poprawia napięcie, redukuje zmarszczki, stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Wszystko to przyczynia się do przywrócenia młodzieńczego wyglądu i zachowania go na długi czas. Decydując się na zabieg taki jak peeling chemiczny, najlepiej jest udać się do sprawdzonego gabinetu kosmetologicznego, gdzie można liczyć na fachową ocenę skóry i doradztwo odnośnie doboru odpowiedniego rozwiązania.

Jakie są do wyboru rodzaje peelingów chemicznych?

Obecnie do dyspozycji klienci mają wiele rodzajów peelingów chemicznych, które dobiera się do potrzeb skóry i oczekiwanych efektów. Do powierzchownego złuszczania naskórka służy yellow peel, który zawiera kwas retinowy, kwas askorbinowy, kwas kojowy, kwas fitowy i kwas azelainowy. Za pomocą peelingu chemicznego retises ct możliwe staje się pobudzenie skóry do regeneracji i to nie tylko na poziomie naskórka. Wysokie stężenia witaminy C i retinolu przenikają do głębszych warstw skóry. Kwas migdałowy działa rozjaśniająco i antybakteryjnie, a kwas salicylowy bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowe. Peeling chemiczny może opierać się na kwasie jabłkowym, który zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów na powierzchni skóry. Przeciwdziała również nadmiernemu rogowaceniu naskórka i mieszków włosowych. Za pomocą kwasu glikolowego możliwe jest usunięcie zrogowaciałego naskórka, co daje efekt rozświetlonej i odświeżonej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *