Wilno – ciekawe miejsce na city break

Dzisiaj coraz częściej decydujemy się w naszym życiu na jakieś zagraniczne wojaże. W tym zakresie także coraz częściej także wybieramy miejsca położone relatywnie blisko tak, aby spokojnie móc podjechać tam samochodem itp. Szczególnie z takich bliskich miejsc polecane jest zaś Wilno. Co tam w zasadzie możemy zobaczyć?

Co zwiedzić w Wilnie?

Wilno to dawne polskie miasto, które zdecydowanie zachowało ślady swojej polskości. Przede wszystkich chociażby jest tam bardzo słynna Ostra Brama z jeszcze słynniejszym obrazem Matki Bożej – zdecydowanie warto to miejsce zobaczyć. To jednak nie wszystko, co ma nam do zaoferowania to miasto.

Warto bowiem podkreślić, że miasto to posiada absolutnie fantastyczne Stare Miasto Jest ono naprawdę bardzo rozległe i można aż zagubić się spacerując małymi, krętymi brukowanymi uliczkami. Co jest na pewno bardzo szczególne dla tego miejsca, to wiele różnych bardzo ciekawych zabytków. O czym trzeba tu na pewno wspomnieć?

Przede wszystkim będzie to na pewno znana wszystkim baszta Giedymina. Dalej trzeba koniecznie zajrzeć do tutejszych kościołów. Na pewno będzie to kościół świętego Pawła i Piotra. Jest on położony nieco na uboczu. Charakterystyczne są dla niego piękne rzeźbione na biało ściany znajdujące się w środku. To jednak jeszcze nie koniec zalet tego miejsca. Trzeba bowiem stanowczo podkreślić, że odbywają się tutaj msze w języku polskim.

Co jeszcze innego warto zwiedzić w Wilnie? Oczywiście pojawia się tutaj kwestia Uniwersytetu. Dalej w jednym z kościołów znajduje się jeden z dwóch oryginalnych obrazów „Jezu Ufam Tobie”. Mało kto bowiem wie, że zostały one namalowane w dwóch wersjach. Święta Faustyna jednak miała lekkie zastrzeżenia do pierwszej wersji, dlatego namalowana została druga, która obecnie znajduje się w Polsce. Co jeszcze warto zobaczyć, to na pewno wdrapać się na górę Trzykrzyską – stamtąd roztacza się absolutnie piękny widok na panoramę Wilna oraz na wzgórze Giedymina. Warto odwiedzić także Zarzecze – artystyczną dzielnicę Wilna. Oczywiście także warto wybrać się na cmentarz na Rossie, gdzie pochowane jest serce Józefa Piłsudskiego.

Zamek w Trokach – wyjątkowy widok

Choć de facto nie jest to samo Wilno, to jednak znajduje się tuż pod nim. Otóż warto wybrać się także do słynnego zamku w Trokach. Generalnie nie tylko on jest warto zobaczenia, bowiem tym, co jest szczególnie tam urzekające jest właśnie wieś Troki. Warto jeszcze dodać, że szczególnie ciekawe jest się wybrać tam zimą, kiedy całe jezioro, na którym stoi zamek jest całkowicie zamarznięte i można po nim w zasadzie swobodnie chodzić.

Best Western – najlepsze hotele w Wilnie

Gdzie zaś warto zatrzymać się podczas zwiedzania Wilna? Oczywiście będzie to Best Western – hotel oferujący absolutnie najlepsze miejsce na świecie. Więcej informacji na temat rodzajów hoteli sieci Best Western oraz cen a także terminów i możliwości rezerwacji znajdziemy na www.bestwestern.pl. Zdecydowanie jednak warto wybrać jeden z tych hoteli z uwagi na ich komfort, wygodę oraz niepowtarzalną jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *