Top 3 modne rośliny ozdobne do ogrodu

Szukasz roślin ozdobnych na zewnątrz? Sprawdź te 3 modne propozycje, które mogą sprawdzić się w każdym ogrodzie, a także na balkonie i tarasie!

1. Trawa pampasowa

Zachwycająca swoimi dużymi kępami pierzastych kwiatostanów trawa pampasowa może stworzyć ogród marzeń w naturalistycznym, nowoczesnym czy skandynawskim stylu.

Trawa pampasowa jest kępiastą byliną, która może dorastać nawet do 2 metrów wysokości. W górnej części ma efektowne kwiatostany przypominające pióra, dlatego świetnie nadaje się jako ozdoba do ogrodu. Ścięta jest też modną dekoracją wnętrz.

2. Rośliny formowane

To kategoria roślin zachwycających swoim oryginalnym wyglądem już od pierwszego spojrzenia. Rośliny formowane Łódź poddawane są dekoracyjnemu przycinaniu i sadzone są w specjalnych formach. Określane są także jako topiary i mogą mieć kształt kuli, spirali czy stożka.

Do formowania nadają się różne gatunki roślin, na przykład:
– bukszpan
– tuja
– cyprysik
– sosna
– świerk
– ligustr pospolity
– buk pospolity

Można formować rośliny ozdobne samodzielnie, ale także kupić je jako gotowe. Obecnie dostępne są w wielu sklepach ogrodniczych.

3. Krzewy kwitnące

Do kategorii kwitnących krzewów zaliczane są różnorodne rośliny ozdobne, na przykład hortensje, rododendrony, różaneczniki, forsycje, azalie. Wybrane z nich można także uprawiać w donicach, dlatego świetnie nadają się na taras czy balkon.

Kolorowe krzewy kwitnące stanowią efektowny dodatek do ogrodów w różnych stylach. Te kwitnące na biało często wybierane są do aranżacji nowoczesnych, różnokolorowe – rustykalnych, tradycyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *