Szybki skup mieszkań za gotówkę – komu się opłaca?

Mieszkanie może zostać sprzedane za pośrednictwem portali ogłoszeniowych, przez agencję nieruchomości lub z pomocą skupu nieruchomości za gotówkę. Kiedy warto zdecydować się na skup mieszkań?

Skup nieruchomości – jakie lokale może odkupić?

W skupach nieruchomości można sprzedawać domy, mieszkania, grunty, a także udziały w tych nieruchomościach, gdy jest się ich współwłaścicielem.

Skupy są zainteresowane odkupowaniem różnych nieruchomości pod kątem ich lokalizacji, metrażu, roku budowy, stanu technicznego. Ponadto skup mieszkań za gotówę może odkupić także mieszkania problematyczne, z wadami prawnymi, na przykład zadłużone, z hipoteką, lokatorami albo bez księgi wieczystej.

Kiedy warto wybrać skup nieruchomości?

Skupy nieruchomości Investore rekomendowane są wtedy, gdy:
Transakcja nieruchomości ma odbyć się jak najszybciej, na przykład ze względu na wyjazd właściciela, konieczność szybkiego zdobycia gotówki.
– Mieszkanie jest trudne w sprzedaży, na przykład ma wady prawne, jest przeznaczone do generalnego remontu.
Właściciel mieszkania ma długi i chce spłacić je bezzwłocznie – dotyczy to zarówno długów na nieruchomości, jak i innych zobowiązań.
– Mieszkanie jest współwłasnością i współwłaściciele nie mogą dojść do porozumienia – wtedy w skupie można sprzedać udziały w nieruchomości.
– Nieruchomość została odziedziczona i nie jest potrzebna spadkobiercy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *