Szkodniki w drewnie – jak je zwalczyć?

Korniki w domu to dość poważny problem. Gdy usłyszymy charakterystyczne chrobotanie i skrobanie, możemy mieć pewność, że nasze elementy drewniane domu padły ofiarą korników, albo innych żyjątek żerujących w tym materiale. Jak się pozbyć korników?

Przyczyny pojawienia się korników w domu

Najczęstszą przyczyną pojawienia się korników w domu jest zła impregnacja. Pamiętajmy zatem, aby bardzo dobrze zaimpregnować wszystkie powierzchnie drewniane, inaczej po pewnym czasie może okazać się, że będziemy zmagać się z problemem związanym z insektami. Warto mieć na uwadze także to, że korniki lubią wilgotne miejsca, także warto dokładnie i co najważniejsze regularnie wietrzyć poszczególne pomieszczenia w domu.

Metody zwalczania korników

Zwalczanie korników może okazać się bardziej uciążliwe, niż na się wydaje, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli metody domowe nie zdadzą egzaminu, dobrze będzie zadzwonić po profesjonalistów. Są firmy zajmujące się takimi usługami. W tym wypadku korniki zwalczanie będzie procesem skutecznym, a przecież o to chodzi. Najważniejsze jest to, żeby dopasować metodę do miejsca, w którym jest zlokalizowany problem. Korniki zazwyczaj bytują w więźbach dachowych i podłogach.
Nawet jeżeli takie żyjątka teoretycznie nam nie przeszkadzają i nie wyrządzają nam dużych szkód, pamiętajmy, że po kilku latach problem może nabrać na sile. Tak, więc lepiej działać wcześniej, aby później nie żałować. Korniki w domu to wbrew pozorom dość duży problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *