Sprzętowy portfel kryptowalut. Zabezpiecz swój wirtualny majątek!

Masz Bitcoiny, a może inne kryptowaluty? Chcesz zabezpieczyć je przed utratą? W takim przypadku pomyśl o zakupieniu specjalnego urządzenia – sprzętowego portfela kryptowalut. Co to jest? Jak działa? Jaki portfel wybrać?

Czym jest portfel sprzętowy na kryptowaluty?

Portfele sprzętowe, inaczej cold wallet albo hardware wallet, są przeznaczone do przechowywania kryptowalut. Ich głównym celem jest zabezpieczenie ich przed utratą, co której może dojść na skutek ataków hakerskich lub upadku giełdy kryptowalut.

Pod względem swojego wyglądu portfel na kryptowaluty prezentuje się jak pendrive. Wyposażony jest w złącze USB i dodatkowo w wyświetlacz oraz w przyciski. Współdziała z aplikacjami do zarządzania kryptowalutami, można przesyłać na niego swoje wirtualne pieniądze, a nawet płacić nimi w punktach, które to umożliwiają.

Jaki portfel sprzętowy wybrać?

Aktualnie do wyboru są rozmaite portfele sprzętowe, które różnią się swoim poziomem zabezpieczeń, obsługiwanymi walutami.

Jednym z najczęściej kupowanych portfeli jest model Ledger Nano S – korzysta z niego już ponad 1,5 miliona osób na całym świecie. To urządzenie umożliwiające przechowywanie najpopularniejszych walut wirtualnych, na przykład Bitcoin czy Ethereum. Działa we współpracy z dedykowaną aplikacją Ledger Live i innymi aplikacjami kryptowalutowymi.

Dla firmy Ledger Polska jest jednym z dużych rynków zbytu, ponieważ popularność kryptowalut jest u nas na wysokim poziomie. Portfel Ledger Nano S oraz innego rodzaju portfele firmy można zakupić internetowo przykładowo tutaj ledgerwallet.com.pl. Cena wynosi około 300 złotych za model Ledger Nano S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *