Sprzęt medyczny kupić czy wypożyczyć?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej opłaca się kupić, czy wypożyczyć sprzęt medyczny na przykład łóżko rehabilitacyjne, wózek inwalidzki czy kule ortopedyczne. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników, między innymi typ schorzenia oraz swoją sytuację finansową.

Gdzie można wypożyczyć sprzęt medyczny?

Większość sklepów medycznych, gdzie można kupić sprzęt medyczny, oferuje również jego wynajem. Wypożyczalnia sprzetu medycznego to dobre rozwiązanie, jeżeli mamy ograniczony budżet lub wiemy, że wrócimy do zdrowia. Sprzęt do rehabilitacji można wypożyczyć w wypożyczalnia sprzętu medycznego w Centrum medyczno-rehabilitacyjnym Relax-Med.

Jeżeli sprzęt rehabilitacyjny jest potrzebny nam na dłużej, to zdecydowanie dużo bardziej opłaca się go kupić. Dostępna jest wprawdzie wypożyczalnia wózek inwalidzkich, jednak jeśli jest to poważny czy stały uraz, to wypożyczalnia sprzętu medycznego nie jest dobrym rozwiązaniem, bo koszty, jakie poniesiemy ostatecznie będą wyższe.

Jaki sprzęt dobrze będzie kupić na własność?

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych może być opłacalne, jak czeka nas rehabilitacja domowa, jednak rokowania są dobre. W innym wypadku najlepiej zdecydować się na zainwestowanie w taki sprzęt. Czasami bywa też tak, że pacjent jest zmuszony do tego, aby korzystać z nowego sprzętu rehabilitacyjnego ze względu na stosowaną terapię czy chorobę. Niektóry sprzęt musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta, dobrym przykładem jest gorset, wkładki ortopedyczne, kołnierze rehabilitacyjne. Kolejna sprawa jest taka, że nie każdy chce korzystać z używanego sprzętu na przykład materaca odleżynowego czy krzesła toaletowego.

Bardzo ważne jest to, żeby zapewnić takiej osobie maksymalny komfort podczas leczenia czy rehabilitacji, dlatego wybór sprzętu rehabilitacyjnego jest bardzo istotny. Niekiedy lepiej go kupić, innym razem wypożyczenie będzie lepszym rozwiązaniem, dużo zależy od zaistniałej sytuacji.

One thought on “Sprzęt medyczny kupić czy wypożyczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *