Skupy mieszkań – zalety i wady transakcji. Czy warto?

Mieszkanie można sprzedać przez ogłoszenie, za pośrednictwem agencji nieruchomości, ale również w skupie. Sprawdzamy, jakie są główne zalety i wady transakcji ze skupami nieruchomości.

Jak działa skup mieszkań?

Firma jak skup mieszkań za gotówę odkupuje od swoich klientów nieruchomości mieszkalne z płatnością od ręki. Transakcja odbywa się wtedy błyskawicznie – zwykle zajmuje kilka dni roboczych.

By skorzystać z usług skupu, wystarczy wypełnienie formularza na jego stronie internetowej. Następnie skup skupnieruchomosciowy.pl przygotowuje wycenę nieruchomości – jest ona bezpłatna i nie zobowiązuje do transakcji.

Zainteresowani klienci mogą potem od razu umówić się na sygnowanie umowy w dogodnym terminie. Od razu po zawarciu umowy skup przelewa środki na konto klienta lub wypłaca gotówkę.

Zalety skupów mieszkań

– Odkup różnych mieszkań – także do remontu, problematycznych – z lokatorami, dożywociem, długami.
– Bezpłatna i niezobowiązująca wycena.
– Wygodna transakcja – bez szukania kupującego.
– Pomoc w transakcji nieruchomości – skup wskaże, jakie dokumenty skompletować, a także przygotuje umowę i umówi spotkanie u notariusza.
– Błyskawiczna transakcja nieruchomości – nawet w kilka dni.
– Wypłata gotówki lub przelew od ręki.

Wady skupów mieszkań

– Niższa cena sprzedaży niż na rynku – zwykle jest to około 70% wartości nieruchomości, ale przy mieszkaniach z wadami prawnymi ceny są niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *