Skup nieruchomości odkupi mieszkanie z dożywociem

Dożywocie, które określane jest także jako służebność, polega na przekazaniu nieruchomości przez właściciela w zamian za zapewnienie mu opieki. Jak sprzedać mieszkanie z dożywociem?

Na czym polega umowa dożywocia?

Dożywocie było kiedyś bardzo popularną metodą przekazania nieruchomości. Obecnie spotykane jest rzadziej, jednak nadal w określonych sytuacjach stanowi ono korzystny wybór dla właściciela.

W ramach umowy dożywocia właściciel nieruchomości – dożywotnik – przekazuje ją bezpłatnie wybranej osobie – zobowiązanemu – w zamian za zapewnienie sobie mieszkania, utrzymania oraz opieki aż do swojej śmierci. Następnie nieruchomość przechodzi na własność zobowiązanego.

Czy mieszkanie z dożywociem można sprzedać?

Mieszkanie z umową dożywocia może być sprzedane. Trzeba jednak pamiętać o tym, że stanowi ono raczej mało atrakcyjną ofertę na rynku nieruchomości.

Najprostszym sposobem, by sprzedać mieszkanie z dożywociem, jest skup mieszkań na Śląsku, w którym transakcję można zrealizować praktycznie od ręki. Minusem jest niższa cena sprzedaży, jednak jest to sposób, by łatwo i szybko sfinalizować transakcję.

Jak sprzedać mieszkanie z dożywociem w skupie?

Aby sprzedać mieszkanie z umową dożywocia, wystarczy skontaktować się ze skupem nieruchomości, który natychmiast wykona bezpłatną wycenę. Następnie po jej uwzględnieniu zaproponuje cenę odkupu – wynosi ona mniej niż realna wartość nieruchomości.

Umowę ze skupem nieruchomości podpisuje się w kancelarii notarialnej, zgodnie z przepisami prawa. Następnie można od razu otrzymać gotówkę. Cała transakcja odbywa się najczęściej w czasie od 2 do 5 dni roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *