Prywatności anonimowość w dzisiejszych czasach

Choć niektórym młodym osobom trudno to sobie wyobrazić, jeszcze kilkanaście lat temu istniało życie bez Internetu, smartfonów i telefonów komórkowych. W tamtych czasach aby się z kimś skontaktować należało posiadać telefon stacjonarny, bądź też udać się do najbliższej budki telefonicznej. Istniały papierowe książki telefoniczne z bazą numerów, których odszukiwało się nazwisko osoby, z którą pragnęliśmy się połączyć.
Takie rozwiązanie dla dzisiejszej młodzieży wydaje się niezwykle uciążliwe i w pewnych sytuacjach z pewnością takie było. Dawało jednak coś czego obecnie nie dają komputery, smartfony i telefony komórkowe, a mianowicie poczucie wolności i pewnej anonimowości.
W tamtych czasach jeśli chciało się komuś zrobić psikusa szło się do budki telefonicznej, wybierało numer do tej osoby i dzwoniło podając się za kogoś innego. Dzisiaj takie działanie jest niemożliwe. I nie chodzi o to, że nie ma już budek telefonicznych. Zachowanie anonimowości w dzisiejszych czasach jest praktycznie niemożliwe. Nawet jeśli dzwoni do nas ktoś, kogo numeru telefonu nie znamy, możemy bez trudu poznać jego tożsamość. Niewiele osób wie bowiem, że istnieje internetowa strona do sprawdzenia numeru telefonu. Można więc bez trudu ustalić nie tylko kto do nas dzwoni, a także skąd.
Powyższy przykład pokazuje, że wraz z rozwojem technologii, społeczeństwa są coraz bardziej inwigilowane przez władze, często nieświadomie. Warto aby zastanowili się nad tym wszyscy entuzjaści Internetu, smartfonów i telefonów komórkowych.

Więcej: phone book

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *