Pożyczka online – kto może się o nią starać?

Nigdy nie znamy dnia, w którym będziemy zmuszeni skorzystać z pomocy firmy pożyczkowej. Jak pokazują dane statystyczne, nasi rodacy zadłużają się na potęgę, a wielu z nich posiada nawet kilka zobowiązań w tym samym czasie. Pojawia się więc pytanie, kto konkretnie może starać się o pożyczkę online i na jakich zasadach? Między innymi o tym jest nasz poniższy artykuł. 

 

Większość z nas ma w swoim życiu okres, w którym jest w finansowym dołku. Jedni radzą sobie wówczas zwiększając wymiar zatrudnienia lub poszukując dodatkowej pracy, inni pożyczają pieniądze od znajomych czy rodziny, jeszcze inni decydują się na skorzystanie z ofert firm pożyczkowych. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie wskazane wówczas, gdy dodatkowe środki finansowe są nam potrzebne “na wczoraj”, a więc nie mamy czasu na większe formalności i zbieranie dokumentacji.

 

Jaką pożyczkę wybrać?

Możliwości, jak się okazuje, jest wiele. Od lat Polacy coraz śmielej korzystają z propozycji podmiotów pożyczających pieniądze, a te ostatnie wychodzą im naprzeciw i dostosowują ofertę do ich potrzeb. Śmiało można więc stwierdzić, że wśród oferowanych produktów finansowych każdy konsument znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są przede wszystkim pożyczki krótkoterminowe, zwane przez wielu “chwilówkami”, które cechuje niewielka kwota, ale za to krótki okres spłaty sięgający maksymalnie kilku miesięcy. Drugim rodzajem są pożyczki ratalne, a więc udzielane na dłuższy okres, wynoszący nawet kilka lat. Ich zaletą jest wyższa kwota, a także optymalny dla wielu pożyczkobiorców sposób spłaty. Co istotne, aby starać się o pożyczkę trzeba mieć ukończone osiemnaście lat, mieć zdolność do czynności prawnych, a zazwyczaj także być obywatelem RP.

Jak wziąć pożyczkę?

W obecnych czasach normą stało się udzielanie pożyczek przez Internet, co jest bardzo szybkim i wygodnym sposobem dla obu stron. Osoba, która chce otrzymać pożyczkę musi jedynie wypełnić na stronie pożyczkodawcy stosowny wniosek, udzielić zgód marketingowych, a także określić dokładne parametry zobowiązania takie jak jego wysokość czy termin spłaty. Następnie przesłany wniosek jest weryfikowany przez firmę pod kątem formalnym oraz merytorycznym. Decyzja zapada co do zasady jeszcze tego samego dnia i jeśli jest pozytywna strony zawierają umowę, a pieniądze są przelewane na wskazane przez pożyczkobiorcę konto bankowe.

Pożyczka konsumencka – czy warto?

Pożyczka online dla osób fizycznych to z całą pewnością bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala uniknąć chwilowych problemów finansowych. Pożyczkobiorcy powinni pamiętać jednak o zdrowym rozsądku i tym, że brak spłaty należności wiąże się z negatywnymi konsekwencjami. Decyzja o zaciągnięciu pożyczki musi być więc poprzedzona dokładną analizą własnej sytuacji materialnej i życiowej. Przed podpisaniem umowy należy ponadto przeczytać wszystkie jej zapisy, a jeśli coś jest niezrozumiałe – skonsultować tę sprawę z pracownikiem firmy pożyczkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *