Płynna membrana a szczelna izolacja dachu

Starzenie się z biegiem lat poszczególnych pokryć dachowych jest zjawiskiem w pełni normalnym. Każdy dach jest bowiem nieustannie narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne, w postaci deszczu oraz śniegu. Gdy dach naszego domu przecieka, warto czym prędzej przeprowadzić jego renowację przy pomocy niezwykle skutecznej płynnej membrany dachowej.

Kiedy trzeba wykonać renowację dachu?

Wiele budynków pokrytych zarówno tradycyjną papą jak i blachą z biegiem lat użytkowania niszczeje. Wówczas to prezentują się one nieestetycznie, a dach zaczyna przeciekać. Bardzo często dzieje się tak wówczas, gdy pokrycie dachowe jest niewłaściwie położone. Wówczas proces degradacji znacznie się przyśpiesza a renowacja dachu staje się nieunikniona.

Z pracami naprawczymi dachu wykonanego z papy trzeba koniecznie zmierzyć się, gdy pojawiają się pęcherze, odspojenia oraz nieestetyczne fałdy. Z kolei dla dachu wykonanego z blachy sygnałem alarmującym jest pojawienie się rdzy, łuszczenie się farby oraz zmiana koloru. W takiej sytuacji nie warto czekać z renowacją do ostatniej chwili, bowiem wówczas dach zacznie coraz mocniej przeciekać, a koszty naprawy będą jeszcze większe.

Renowacja dachu z użyciem płynnej membrany dachowej

Dziś można wykonać szybką oraz w pełni skuteczną renowację dachu stosując do tego celu powszechnie dostępną na rynku budowlanym płynną membranę dachową wykonywaną na bazie żywic poliuretanowych. Produkt ten doskonale nadaje się do izolacji wszystkich dachów wykonanych z papy oraz blachy. Jego masa hydroizolacyjna posiada płynną konsystencję, dzięki czemu aplikacja jest bardzo prosta, a zarazem niezwykle skuteczna.

Preparat ten bowiem potrafi dotrzeć we wszelkie trudno dostępne miejsca. Z jego pomocą można bardzo skutecznie uszczelnić nie tylko poszczególne łączenia dachowe, lecz także różnorodne elementy zadaszenia. Wśród wielu z nich można wymienić kominy, wypusty, włazy oraz przestrzenie dylatacyjne. Jest to produkt w pełni ekologiczny, który nie zawiera w składzie poliuretanów.

Z wykorzystaniem płynnej membrany dachowej każdy dobry fachowiec potrafi w pełni skutecznie odnowić niejedno pokrycie dachowe. Jeśli zostanie ono zabezpieczone w ten sposób, wówczas przez długie lata nie wymaga konserwacji.

Artykuł powstał we współpracy z https://kedziorahydroizolacje.pl/plynna-membrana-dachowa/ // kedziorahydroizolacje.pl – Płynna membrana dachowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *