Odzież piłkarska dla młodego gracza: jaką koszulkę i spodenki wybrać?

Wybór odzieży dla młodego gracza rozpoczynającego swoją piłkarską przygodę jest bardzo ważny. Jaka koszulka i spodenki będą najlepsze?

Koszulka piłkarska – postaw na oddychające tkaniny

Chociaż może wydawać się, że najlepsza odzież piłkarska Adidas to ta wykonana z naturalnej bawełny, to jednak w rzeczywistości nie zapewnia ona takiego komfortu jak specjalne tkaniny techniczne.

Oddychające tkaniny wykonane z włókien sztucznych pomagają w odprowadzaniu wilgoci, cechują się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza i są wysoce odporne na uszkodzenia. Właśnie dlatego świetnie nadają się na treningi i na mecze.

Spodenki piłkarskie – przede wszystkim wygoda

Dobre spodenki piłkarskie dla małego gracza powinny być luźniejsze i wykończone elastycznym ściągaczem w pasie. Dodatkowym plusem będzie sznurek do regulacji i wewnętrzne szorty z siateczki, które zapewniają większy komfort.

Najlepiej postawić na ubrania od znanych producentów, na przykład Nike Puma Adidas, które mają specjalne linie odzieży dla małych piłkarzy.

Co jeszcze warto kupić?

Koszulka i spodenki to absolutne minimum dla początkującego gracza, ale warto także zdecydować się na dodatkowe ubrania.

Do kompletu warto dobrać dres – bluzę i długie spodnie, które sprawdzą się na gorszą pogodę. Dobrym zakupem będzie także bielizna termoaktywna dla piłkarza, która zapewni większy komfort podczas gry. Wykonana z technicznych materiałów bielizna szybko odprowadza pot, wspomaga cyrkulację powietrza, a w ciągu chłodnych dni zapobiega wyziębieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *