Obuwie dziecięce – jak je kupować?

Wybór butów dla dziecka to bardzo ważna sprawa, choć nie każdy podchodzi do tematu w ten sposób, a warto. Dzięki dobrze dobranemu obuwiu stopa maluszka będzie rozwijać się prawidłowo i nie dojdzie w przyszłości do żadnych zniekształceń czy chorób. Jak kupować buty dla dzieci?

Rozmiar ma znaczenie

Czy kupilibyśmy dla siebie za duże buty? Czy w takim obuwiu byłoby nam wygodnie się poruszać? Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – nie. Tak, więc nie wybierajmy za dużych butów dla naszego dziecka. Choć wielu rodziców kupuje większe buty dziecięce z myślą, że pociecha za kilka miesięcy do nich dorośnie, to jest to duży błąd. Takie obuwie można wpływać bardzo negatywnie na rozwój stóp dziecka. Odpowiedni rozmiar to podstawa! Rozmiar stopy mierzymy, przykładając stopę do ściany na kartce papieru, zaznaczamy mały palec, dodajemy 0,5-1 cm i na tej podstawie kupujemy buty.

Na co zwrócić uwagę, kupując buty?

Buty do nauki chodzenia muszą być przede wszystkim stabilne, z drugiej strony nie mogą być zbyt sztywne, gdyż dziecku będzie w nich niewygodnie. Obuwie musi mieć usztywnione zapiętki, szerokie noski, bardzo ważna jest również podeszwa, która powinna bez problemu się wyginać. Dobre buty dziecięce kosztują dość sporo, ale nie warto przesadnie na nich oszczędzać, czasami 30-50 złotych robi dużą różnicę w ich jakości.

Stawiajmy na sprawdzonych producentów, którzy mają doświadczenie i ich buty cieszą się dużą popularnością wśród rodziców. Warto wziąć pod uwagę buty emel od polskiego producenta, które są wykonane ze skóry naturalnej. Firma przykłada ogromną wagę do jakości, ma w ofercie obuwie ortopedyczne dla dzieci. Dzięki inwestycji w porządne buty dla dziecka, dbamy o jego zdrowie, warto o tym pamiętać. Buty z bazarku nie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie będą podparciem dla stopy dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *