Nowe felgi samochodowe – kiedy warto je kupić?

Felgi samochodowe niszczą się podobnie, jak inne elementy pojazdu. Kiedy warto zdecydować się na zakupienie nowego kompletu felg samochodowych?

Kiedy wymienić felgi do samochodu na nowe?

Felgi samochodowe można naprawiać, lecz w wielu sytuacjach jest to po prostu nieopłacalne ze względu na wysokie ceny usługi. Ponadto naprawiona felga nie ma już wytrzymałości i odporności nowej, co powoduje obniżenie bezpieczeństwa kierowcy i jego pasażerów.

Aluminiowe czy stalowe – każde felgi samochodowe po pewnym czasie będą wymagały wymiany na nowe. Najczęściej w tym przypadku jest to efekt ich uszkodzenia mechanicznego, na przykład wypadku, najechania na krawężnik czy wjechania do głębokiej dziury. Również do zniszczenia felg może przyczynić się brak ich czyszczenia i konserwacji.

Na zakup nowych felg warto zdecydować się wtedy, gdy:
– Doszło do pęknięcia ramion w feldze samochodowej,
– Oś felgi samochodowej uległa skrzywieniu lub odchyleniu o co najmniej 1 milimetr,
– Felga samochodowa ma poważne zarysowania,
– Na feldze pojawiają się duże i głębokie ogniska korozji.

Nowe felgi samochodowe – gdzie warto je kupić?

Obecnie felgi do aut typu transporter california można kupić w różnych punktach zajmujących się sprzedażą tego typu części samochodowych. Są one oferowane przez sklepy specjalizujące się w sprzedaży obręczy i opon, sklepy motoryzacyjne, a także bezpośrednio przez producentów.

Dziś wielu kierowców decyduje się kupować felgi samochodowe stalowe oraz aluminiowe przez internet. Wybrane obręcze w bezpiecznym opakowaniu zostaną wtedy doręczone w dowolne miejsce na mapie kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *