Nietypowe miejsca w Krakowie

Kraków, nasza dawna stolica. Uwielbiana przez turystów i często wybierana jako kierunek podróżniczy. Być może zdarza nam się tam wpaść tylko na weekend, ponieważ Kraków ma w sobie pewien magnetyzm. Jednak być może już znasz główne miejsca takie jak Wawel, Rynek Główny czy Sukiennice, teraz czujesz potrzebę zobaczenia czegoś nowego. W takim razie jakie są nietypowe miejsca w Krakowie, co warto zobaczyć i gdzie warto się wybrać?

Jednym z miejscu, o którym nie każdy słyszał jest Zakrzówek. Co to za miejsce? Nieprawdopodobne. Jest to swego rodzaju inny świat w porównaniu z Krakowem, nie pasujący to klimatu wielkiego miasta. Jest to zalew, w którym w ciepłe dni możemy spotkać masę osób, które nurkują. Jednak wiele młodych osób prócz pływania urządza sobie tam grilla. Jest pięknym miejscem, które w nietypowy sposób przypomina Chorwację. Także jeśli marzy wam Makarska, nie musi daleko jechać, możecie wybrać Zakrzówek.
Dla osób pasjonujących się sztuką, może okazać się fantastycznym miejscem, Galeria Zdzisława Beksińskiego, o której niewiele osób ma pojęcia, Jest to sztuka, która ma w sobie coś unikalnego. Jeśli kojarzycie tego autora, to zapewne zdajecie sobie sprawę z jego postapokaliptycznych tworów. Galeria jest objęta półmrokiem. Kolejne interesujące wrażenie sprawia muzyka, bądź dźwięk lecący w tle. Pewne dziwne, być może wzbudzające trzaski wydobywające się z głośników, tworzy to klimat jedyny w swoim rodzaju.

Jeśli jesteście gorącymi wielbicielami kawy, to musicie zapoznać się z tym miejscem! Chodzi o kawiarnię Pojnarówkę w secesyjnej szklarni. Jak sama nazwa wskazuje kawiarnia umiejscowiona jest w szklarni i to zabytkowej szklarni. Możemy ją odnaleźć w secesyjnym, zbudowanym z kryształów pałacyku. Spotkacie się tu z zupełnie innym krakowskim klimatem, ale z pełnym przekonaniem ten klimat jest wyśmienity! Tak więc czas na kawę!

Wartym polecenie miejscem, choć nie wszystkim znanym są schody na Tatrzańskiej. Dlaczego warto tam pójść? Mają w sobie prawdziwy urok. Na każdym stopniu umiejscowiony jest cytat- czy to motywujący, czy to zabawny, czy jeszcze życiowy. Są w koloru tęczy i robią bardzo przyjemne wrażenie.

Kraków jest miastem hipnotyzującym i artykuł ten nie miał na celu na zniechęcaniu was, do zobaczenia głównych atrakcji tego pięknego miasta, jednak warto czasem wgłębić się bardziej i spojrzeć na rzeczy, które być może nie są widziane na pierwszy rzut oka! Wierzcie, są tego warte!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *