Nietypowe miejsca w Krakowie

Kraków, nasza dawna stolica. Uwielbiana przez turystów i często wybierana jako kierunek podróżniczy. Być może zdarza nam się tam wpaść tylko na weekend, ponieważ Kraków ma w sobie pewien magnetyzm. Jednak być może już znasz główne miejsca takie jak Wawel, Rynek Główny czy Sukiennice, teraz czujesz potrzebę zobaczenia czegoś nowego. W takim razie jakie są nietypowe miejsca w Krakowie, co warto zobaczyć i gdzie warto się wybrać?

Jednym z miejscu, o którym nie każdy słyszał jest Zakrzówek. Co to za miejsce? Nieprawdopodobne. Jest to swego rodzaju inny świat w porównaniu z Krakowem, nie pasujący to klimatu wielkiego miasta. Jest to zalew, w którym w ciepłe dni możemy spotkać masę osób, które nurkują. Jednak wiele młodych osób prócz pływania urządza sobie tam grilla. Jest pięknym miejscem, które w nietypowy sposób przypomina Chorwację. Także jeśli marzy wam Makarska, nie musi daleko jechać, możecie wybrać Zakrzówek.
Dla osób pasjonujących się sztuką, może okazać się fantastycznym miejscem, Galeria Zdzisława Beksińskiego, o której niewiele osób ma pojęcia, Jest to sztuka, która ma w sobie coś unikalnego. Jeśli kojarzycie tego autora, to zapewne zdajecie sobie sprawę z jego postapokaliptycznych tworów. Galeria jest objęta półmrokiem. Kolejne interesujące wrażenie sprawia muzyka, bądź dźwięk lecący w tle. Pewne dziwne, być może wzbudzające trzaski wydobywające się z głośników, tworzy to klimat jedyny w swoim rodzaju.

Jeśli jesteście gorącymi wielbicielami kawy, to musicie zapoznać się z tym miejscem! Chodzi o kawiarnię Pojnarówkę w secesyjnej szklarni. Jak sama nazwa wskazuje kawiarnia umiejscowiona jest w szklarni i to zabytkowej szklarni. Możemy ją odnaleźć w secesyjnym, zbudowanym z kryształów pałacyku. Spotkacie się tu z zupełnie innym krakowskim klimatem, ale z pełnym przekonaniem ten klimat jest wyśmienity! Tak więc czas na kawę!

Wartym polecenie miejscem, choć nie wszystkim znanym są schody na Tatrzańskiej. Dlaczego warto tam pójść? Mają w sobie prawdziwy urok. Na każdym stopniu umiejscowiony jest cytat- czy to motywujący, czy to zabawny, czy jeszcze życiowy. Są w koloru tęczy i robią bardzo przyjemne wrażenie.

Kraków jest miastem hipnotyzującym i artykuł ten nie miał na celu na zniechęcaniu was, do zobaczenia głównych atrakcji tego pięknego miasta, jednak warto czasem wgłębić się bardziej i spojrzeć na rzeczy, które być może nie są widziane na pierwszy rzut oka! Wierzcie, są tego warte!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *