Nie tylko implanty piersi

Kobiety, którym usunięto pierś z jakiegoś powodu, najczęściej jest nim rak piersi, mogą zdecydować się na jej rekonstrukcję. W miejscu pooperacyjnym umieszcza się endoprotezę, wypełnioną żelem silikonowym lub roztworem soli fizjologicznej. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów takich protez piersi. Różnią się one materiałem, którym zostały wypełnione. Czasem również konieczne jest sięgnięcie po peruki, i tu również na rynku istnieje szeroki wybór tego typu produktów


 Mastektomia a wszczepienie implantów piersi 

Jeśli kobieta nie jest w stanie uporać się z myślą, że będzie musiała teraz do końca życia być pozbawiona piersi po zabiegu mastektomii, może zdecydować się na rekonstrukcję piersi. Jest to chirurgiczny zabieg, polegający na umieszczeniu w miejscu rany pooperacyjnej endoprotezy piersi. Jest to bardzo skuteczna metoda, dzięki której możliwe jest odwzorowanie kształtu i wielkości utraconej piersi. Po zagojeniu do złudzenia przypomina tą prawdziwą. Można bez skrępowania chodzić w bieliźnie i stroju kąpielowym. Nawet jeśli nie jest możliwe wszczepienie implantów, to kobieta może nosić specjalny biustonosz z kieszonkami i dobrze dopasowaną protezę piersi. 

 Proteza piersi - jakie są rodzaje?
 
Stosowane obecnie endoprotezy posiadają silikonowe wypełnienie, które jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Nowoczesne implanty przypominają do złudzenia prawdziwą pierś kobiecą i wiszą naturalnie. W zależności od wybranej protezy, może ona mieć inny kształt, rozmiar i materiał, z którego została wykonana. Tak szeroki wachlarz wyboru sprawia, że można dobrać protezę, która będzie w pełni przypominała usuniętą pierś pod kątem kształtu, wagi, dotyku, ruchu podczas poruszania się i zarysowania sutka. Kobiety mają do wyboru protezy silikonowe, takie wykonane z pianki i tworzyw, protezy częściowe, kamizelki pooperacyjne i protezy mocowane do skóry. Jak widać, możliwsi jest naprawdę sporo, więc każda pani znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

One thought on “Nie tylko implanty piersi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *