Najnowsze trendy w logistyce

W każdej branży współczesne technologie są coraz częściej obecne. Nie inaczej jest w logistyce. Opakowania ochronne czy wypełnienia do pudełek, są obecnie standardem, które w żaden sposób nie sprawia, że nasza firma staje się wyróżniająca lub bardziej konkurencyjna na tle innych.

Wycinarki CNC do styropianu

Wycinanie CNC elementów ze spienionych tworzyw sztucznych, to na pewno coś, co jeśli pojawi się w ofercie, może przyciągnąć nowych klientów. Dzięki takim maszynom możemy oferować bezpieczny transport materiałów, które bez tego nie byłyby możliwe do wysłania bez ryzyka uszkodzenia lub zniszczenia. Maszyna taka może spowodować, że nie tylko samodzielnie będziemy zabezpieczać lepiej towary, które uznamy, że tego potrzebują, ale również możemy z tego stworzyć osobną ofertę. Klient zwróci się do nas, ponieważ nikt inny nie zaoferuje mu gwarantowanego bezpieczeństwa cennego ładunku w transporcie.

Systemy RFID

Systemy RFID to inaczej systemy identyfikacji radiowej. Są one niezwykle pomocne w dużych centrach logistycznych. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy to przed bramą wjazdową stoi kilka aut spedytorów. Żaden kierowca nie wie, gdzie dokładnie gdzie ma jechać. Teoretycznie znamy numery samochodów, ale bywa i tak, że ulegają one zmianie, a sami pracownicy na bramie popełniają błędy. Wezwanie konkretnego samochodu pod konkretną rampę bywa często bardzo trudnym zadaniem. System RFID zamontowany w samochodzie jest, odczytywany przez odbiornik na wjeździe, dzięki czemu dokonywana jest identyfikacja i auto kierowane jest do odpowiedniego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *