Na jakiej stronie warto sprawdzać prędkość internetu?

Prędkość internetu najłatwiej sprawdzić na stronach internetowych, które wyposażone są w specjalne mierniki. Jak wybrać najlepszy serwis tego typu? Jak wykonać prawidłowy pomiar, aby uzyskać dokładne wyniki? Odpowiadamy na te pytania!

Dobra strona do sprawdzenia prędkości internetu

Żeby wykonać pomiar przepustowości łącza, czyli swojego internetu, potrzebny będzie odpowiedni program do pomiaru prędkości internetu. Takie programy aktualnie są dostępne na stronach internetowych, dlatego nie jest konieczne ich ściąganie na dysk i instalowanie.

Stron służących do wykonywania speed testów, czyli pomiaru szybkości internetu, jest obecnie bardzo dużo, ale warto jednocześnie podkreślić, że nie każda z nich jest godna polecenia.

Dobry speed test powinien charakteryzować się poniższymi parametrami:
– działanie na bazie technologii HTML5, a nie Flash,
– podawanie szerokiej gamy informacji o sieci, w tym upload, download, ping, jitter,
– intuicyjność i czytelność obsługi.

Powyższe wymagania spełnia strona do sprawdzania szybkości internetu testujpredkosc.pl, która umożliwia bardzo łatwe i szybkie, a ponadto wysoce dokładne sprawdzenie parametrów sieci.

Jak poprawnie wykonać test łącza internetowego?

Aby przeprowadzić speed test, należy w pierwszej kolejności uruchomić ponownie swój komputer oraz router, modem. Dzięki temu można poprawić precyzję pomiaru. W następnej kolejności należy kliknąć na przycisk rozpoczęcia testu. Podczas jego przeprowadzania nie należy używać internetu do niczego innego, na przykład pobierania plików czy słuchania muzyki online.

Wystarczy tylko chwila, aby wykonać test. Następnie można od razu zapoznać się z jego wynikami. Jaka szybkość internetu jest dobra? Dzisiaj jak najszybsza, ponieważ wtedy można bez problemów oglądać filmy online, uczestniczyć w wideokonferencjach czy grać w gry przez internet bez opóźnień.

One thought on “Na jakiej stronie warto sprawdzać prędkość internetu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *