Migające niebieskie światło na PS4 – co jest przyczyną?

Blue Light of Death (BLOD) – niebieskie światło na PS4

Niebieska, migająca dioda na konsoli PlayStation 4 określana jest jako Blue Light of Death, w skrócie BLOD. Konsola może wtedy nie włączać się lub samodzielnie się wyłącza. Pojawienie się takiego objawu może mieć różne przyczyny. Miganie niebieskiej diody może sygnalizować między innymi problemy z połączeniem z telewizorem, z dyskiem twardym konsoli, jej zasilaczem, układem graficznym (APU) lub z kablem HDMI.

Co zrobić, gdy pojawia się Blue Light of Death?

Jeśli na konsoli pojawia się Blue Light of Death (BLOD), w takim przypadku konieczne będzie zdiagnozowanie przyczyny problemu. Co można zrobić w domu? Przede wszystkim warto sprawdzić, czy wszystkie kable są właściwie podłączone. Może okazać się, że kable poluzowały się lub odłączyły. Należy również sprawdzić ustawienia telewizora. Także można przetestować konsolę na innym kablu HDMI, ponieważ ten obecnie używany mógł ulec uszkodzeniu.

Serwis konsol PS4 z niebieskim, migającym światłem

Gdy jednak samodzielne działania nie przynoszą żadnych skutków, zaleca się serwis konsol. Specjalista w serwisie będzie mógł wykonać diagnostykę usterki sygnalizowanej przez Blue Light of Death (BLOD). Naprawa może polegać na wymianie uszkodzonych komponentów, na przykład układu graficznego, zasilacza, dysku twardego. Serwis konsol może wykonać także aktualizację oprogramowania. Ponadto rekomendowane jest czyszczenie PS4, aby usunąć z wnętrza konsoli zgromadzony w niej kurz. Nie warto zwlekać, ponieważ problem może być poważny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *