Medyczne teleporady – szybki i łatwy sposób na kontakt z lekarzem

W ostatnich miesiącach korona wirus zmienił życie w wielu kwestiach. Jedną ze zmian jest załatwianie spraw online lub przez telefon. Porady prawne przez telefon, załatwianie spraw urzędowych online oraz medyczne teleporady. Ta ostatnia kwestia budzi czasami kontrowersje, bo czy można przez telefon zdiagnozować chorobę?

Medyczne teleporady – co można załatwić z lekarzem przez telefon?

Czytamy na stronie https://porady.prawne.online/, że teleporada to w ostatnim czasie słowo, które bardzo często pojawia się na ustach wielu osób. Jedne twierdzą, że jest to szybka i bezproblemowa konsultacja z lekarzem. Inne osoby wolałyby jednak spotkać się z lekarzem twarzą w twarz. Jakie sprawy można załatwić przez telefon? Recepty na leki, które bierze się cały czas. Skierowanie do specjalisty także można załatwić telefoniczne lub online. Konsultacja w przypadku lekkich objawów przeziębienia nie wymaga również spotkania w cztery oczy.

Zalety teleporady

Załatwiając sprawy przez telefon oszczędza się bardzo dużo czasu. W przychodni nie trzeba stać w kolejce i mijać się z osobami chorymi, które mogą czymś zarazić. Jest to także wygodne, bo nie trzeba wstawać rano i iść się rejestrować. Można teleporadę odbyć siedząc wygodnie w fotelu i pijąc herbatę. Nie trzeba się szykować i ubierać. Załatwienie sprawy przez telefon jest dużo szybsze. Oczywiście w niektórych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem osobiście, ale o tym decyduje doktor.

One thought on “Medyczne teleporady – szybki i łatwy sposób na kontakt z lekarzem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *