Klasyczna kuchnia – powrót do dobrych mebli sprzed lat

Któż to nie pamięta solidnych, dobrych kuchni naszych babć, które mają po 20 – 30 lat i nadal świetnie wyglądają? Dlaczego dzisiejsze kuchnie kupione w sieciówkach meblowych po kilku dniach nie wyglądają już tak dobrze, jak w chwili zakupu? Z czego to wynika? Zapraszam poniżej.

Solidne i niezawodne kuchnie

.
By kuchnia przetrwała lata – musi być wykonana z bardzo dobrych, mocnych materiałów. To właśnie materiał ma największy wpływ na to, jak dany mebel będzie prezentował się po kilku (kilkunastu latach). Dlatego też wiele mebli wykonuje się z solidnego drewna, które dobrze zakonserwowane jest w stanie poradzić sobie ze zmianami temperatury (które występują w kuchni) oraz z negatywnymi czynnikami, takimi jak promienie słoneczne czy wszelkie uderzenia w nie asortymentem kuchennym. Dlatego też, kuchnie naszych babć wykonane były z takiego solidnego drewna i nie straszny im czas ani jakiekolwiek czynniki zewnętrzne.

Klasyczna kuchnia

Wiele osób (i to nie tylko tych starszych) inspiruje się kuchniami naszych babć i chce we własnych pomieszczeniach również mieć taką klasyczną, solidną i trwałą kuchnię. Taki asortyment jednak ciężko znaleźć w sklepach meblowych, dlatego najlepszą opcją są tutaj meble na wymiar. Meble kuchenne na wymiar https://inwood.design/ w stylu klasycznych to rozwiązanie zarówno dla posiadaczy małych, jak i wielkich pomieszczeń kuchennych. Fachowcy bez problem stworzą klasyczne meble w różnorodnych kształtach i formach. Do takiego stylu najlepiej pasują mocne, ciemne kolory (brąz, czerń, grafit). Idealnie sprawdzą się tu także rzucające się w oczy zdobienia w postaci kontrastowych uchwytów lub przezroczystych szyb zdobionych pozłacanymi listwami. Meble kuchenne na wymiar obowiązkowo tworzą do takich wnętrz również ciężkie, stabilne stoły z krzesłami w podobnym klimacie. Całość naprawdę może dać niezwykle stylowy efekt.

Klasa na lata

Dużym atutem takich klasycznych kuchni jest fakt, iż nie straszna im obowiązująca moda. Klasyka w takim wydaniu bowiem nigdy nie traci na jakości i zawsze wpisze się w obowiązujące trendy. Poza tym takie klasyczne meble zawsze łatwo urozmaicić dodatkami, które w tej chwili kreują projektanci wnętrz i dekoratorzy. Zawsze bowiem jest dobry czas, by dodać do nich nowe uchwyty, wymienić szyby (np. na kolorowe) lub przestrzeń między meblami ozdobić słynnym obecnie lakobellem (czyli wzorzystym szkłem przyklejanym do ściany).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *