Jak zadbać o felgi aluminiowe? Czyszczenie i konserwacja alufelg

Felgi aluminiowe wyróżniają się na tle stalowych swoim sportowym, agresywnym wyglądem. Są także lekkie, trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. By jednak mogły posłużyć na lata, ważne jest ich systematyczne czyszczenie i konserwacja.

Czyszczenie felg aluminiowych

Aluminiowe obręcze kół przez cały czas narażone są na różne czynniki, które mogą naruszyć ich konstrukcję. Podczas jazdy na felgach osiadają kurz, błoto, pył z klocków hamulcowych, sól. Mogą one uszkodzić powłokę lakierniczą i spowodować korozję. Właśnie dlatego należy pamiętać o regularnym czyszczeniu felg.

Felgi aluminiowe powinno się wyczyścić przy każdym myciu samochodu, ale raz na kilka miesięcy warto poświęcić im więcej czasu i domyć je gruntownie. Należy pamiętać o tym, by myć tylko felgi zimne, ponieważ czyszczenie ich wtedy, gdy są gorące, może naruszyć lakier i powodować zacieki.

W sprzedaży znajduje się szeroka gama środków do czyszczenia felg aluminiowych. Popularne są preparaty barwiące się na czerwono, gdy reagują z zabrudzeniami. Są bardzo proste w użyciu, ponieważ wystarczy nanieść je na powierzchnię felgi, a potem wyczyścić zakamarki, by usunąć nawet mocno przywierający brud.

Jak myć felgi aluminiowe?
1. Spłucz zanieczyszczenia wodą.
2. Nanieś na felgi środek czyszczący.
3. Dokładnie rozprowadź preparat we wszystkich zakamarkach, na przykład pędzelkiem, szczotką do felg.
4. Po wyznaczonym czasie spłucz zanieczyszczenia wodą.

Konserwacja felg aluminiowych

Aby felgi były lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniem, warto pokryć je specjalnymi powłokami. Chronią przed przywieraniem brudu, zarysowaniami i wydłużają ich żywotność.

W sprzedaży znajdują się różne preparaty do konserwacji felg, między innymi woski, preparaty do wykonania powłoki ceramicznej. Produkty nakłada się ręcznie na oczyszczoną i osuszoną felgę za pomocą aplikatora, a następnie poleruje.

Zatem decydując się na sportowe, aluminiowe felgi, na przykład felgi Concaver CVR1, warto pamiętać o ich systematycznym czyszczeniu. Dzięki temu mogą nie tylko wyglądać efektownie, ale również posłużyć na wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *