Jak zaaranżować łazienkę w stylu skandynawskim

Styl skandynawski niezmiennie inspiruje ludzi w całej Polsce do tworzenia pięknych i przytulnych wnętrz. Polacy odmieniają swoje domy albo poszczególne pomieszczenia, stawiając na proste i naturalne materiały do wykończenia, jasne kolory oraz wszystko to, co jeszcze kojarzy się ze stylem skandynawskim. Styl skandynawski to gwarancja ponadczasowości. Mieszkańcy Szwecji czy Norwegii od lat stylizują swoje domy w taki sposób, jak teraz chcą robić to też Polacy, czy mieszkańcy innych krajów. Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim to gwarancja tego, że nawet po latach pomieszczenie to będzie prezentowało się pięknie.

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim

Łazienki w stylu skandynawskim cechuje prostota. Kolorystycznie są one utrzymane w raczej jednolitej i dosyć jasnej palecie, a zatem w łazienkach w stylu skandynawskim króluje biel i szarość, które są przełamane na przykład dodatkami z drewna albo marmuru. Jasne płytki o różnych formatach i kształtach, na przykład tak bardzo popularne w naszym kraju cegiełki, naprawdę pięknie prezentują się pod prysznicem czy tam gdzie stoi wanna narożna. Podłoga w łazience w stylu skandynawskim może być wyłożona mozaiką, dużymi płytkami imitującymi marmur, albo na przykład płytkami drewnopodobnymi.

Dodatki do łazienki w stylu skandynawskim

W łazienkach w stylu skandynawskim panuje porządek. Warto zatem zakupić sobie odpowiednie regały do przechowywania kosmetyków i innych rzeczy, bo nic tak nie psuje wyglądu łazienki jak zbyt wiele rzeczy na wierzchu, które tworzą wrażenia chaosu i bałaganu. Różnego rodzaju przedmioty można chować do dekoracyjnych pudelek albo, różnego rodzaju przedmioty można chować do dekoracyjnych pudełek albo koszyków, które również są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego.

Detale

W skandynawskich łazienkach bardzo liczą się też dekoracyjne detale. Mowa tutaj na przykład o ciekawym lustrze, o lampie czy kinkietach, a także sanitariatach i armaturze łazienkowej. Poza tym to właśnie ze stylem skandynawskim kojarzy się pojęcie hygge. Mieszkańcy krajów skandynawskich uwielbiają tworzyć sobie przytulne wnętrza, w których po prostu świetnie się czują. W łazience mogą zatem stać na przykład aromaterapeutyczne świece i lampiony ze świeczkami, na podłodze powinien leżeć puszysty mięciutki dywanik, ważne są też inne tekstylia łazienkowe czyli ręczniki i szlafroki. Styl skandynawski to zatem zarówno duże sprzęty i meble w łazience, a także drobiazgi i detale, które stanowią Kropkę nad i i tworzą piękną aranżacje łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *