Jak wyposażyć łazienkę?

Łazienka, szczególnie gdy jest niewielka, może być dość trudnym pomieszczeniem do wykończenia. Należy zwrócić uwagę na szereg kwestii, dzięki którym wnętrze będzie nie tylko estetyczne, ale również w pełni funkcjonalne. Jakie to rzeczy?

Po pierwsze – miejsce na kosmetyki

Przechowywanie różnego rodzaju preparatów, których używa się w łazience, wymaga rozwiązań, które zapewnią odpowiednią do tego celu przestrzeń. Doskonałym rozwiązaniem jest pojemna półka łazienkowa, która pozwoli na wygodny dostęp do wszelkich kosmetyków. Jeśli zostanie ona umieszczona na odpowiedniej wysokości, będzie dodatkowo niedostępna dla dzieci – co jest szczególnie istotne w domach, w których mieszkają ciekawskie maluchy. Jeżeli nie podobają Ci się gotowe rozwiązania – zawsze możesz poprosić fachowca, który remontuje łazienkę, o stworzenie półki z użyciem karton-gipsów oraz płytek, które są używane do wykończenia reszty pomieszczenia. Dzięki temu całość będzie wyglądać dokładnie tak, jak to sobie zaplanujesz.

Jak rozplanować miejsce dla toalety?

Okolica toalety powinna być dobrze zaplanowana. To znaczy, że nie możemy umieścić wokół niej zbyt wielu sprzętów: to odbierze komfort korzystania z niej, szczególnie w przypadku wysokich osób. Konieczność „wkomponowywania” się pomiędzy sprzęty nie pozwoli na wygodę w toalecie. Dodatkowo, ogromne znaczenie ma to, by papier toaletowy znajdował się w zasięgu ręki. To może wydawać się zabawne, jednak w rzeczywistości wcale takie nie jest. Wyobraź sobie, że Twoja piękna, nowa, przestronna łazienka jest już w pełni urządzona, a jedynym miejscem, by ułożyć w niej papier, jest… podłoga. Ściany są bowiem zbyt daleko, sprzęty wokół toalety ustawione tak, że dostęp do ich wierzchów jest utrudniony, a miejsca na stojak – brak. Zastanów się dokładnie nad rozplanowaniem przestrzeni łazienkowej – nawet gdy jest ona duża i teoretycznie bezproblemowa. Myślę, że warto również zastanowić jaki wybrać stojak na papier toaletowy jak i sam papier. Pomocna może okazać się strona https://tanialazienka.com/papier-toaletowy.html.

Funkcjonalna i estetyczna

Pamiętaj, że łazienka wcale nie musi być w całości pokryta kafelkami, jeśli takie rozwiązanie Ci się nie podoba. Możesz wówczas zainwestować w specjalną farbę przeznaczoną do malowania wilgotnych pomieszczeń. To zapewni odpowiednie zabezpieczenie dla ścian przed zniszczeniem, a także wysoką estetykę. Farba jest również znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem, które pozwoli Ci zainwestować pozostałe środki w coś innego – na przykład lepszą wannę, toaletę czy pralkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *