Jak wykonać osuszanie domu po zalaniu? Przegląd metod

Zalanie domu to poważny problem. Nawet jeżeli woda już opuści budynek, jego ściany, posadzki czy fundamenty nadal pozostają zawilgocone. W takim przypadku bardzo ważne jest dokładne osuszanie budynku po zalaniu. Jakie metody stosowane są wtedy najczęściej?

Dlaczego osuszanie budynków jest takie ważne?

Gdy dochodzi do zalania konstrukcji budynku, wtedy wilgoć przenika w jego materiały. Woda może wnikać w nie bardzo głęboko i powierzchowne wycieranie i wentylacja to za mało, aby ją usunąć.

Nadmiar wilgoci może prowadzić do poważnych konsekwencji:
– pojawienie się pleśni i grzybów niebezpiecznych dla zdrowia,
– naruszenie konstrukcji budynku,
– konieczność wykonania drogiego remontu.

Metody osuszania budynków – co wybrać?

Obecnie osuszanie budynków prowadzone jest różnymi metodami, dlatego wybór właściwej ma bardzo duże znaczenie dla efektów.

Najczęściej osuszanie wykonuje się technikami nieinwazyjnymi, które nie wymagają wiercenia w materiałach. Stosowane są wtedy różne rodzaje osuszaczy, w tym osuszacze absorpcyjne, osuszacze kondensacyjne oraz osuszacze mikrofalowe. Można zdecydować się na wynajem osuszaczy lub zlecić prace firmie osuszającej budynki.

Techniki osuszania inwazyjnego, które polega na wykonaniu iniekcji, stosowane są przy problemach jak podciąganie kapilarne wilgoci. Warto wtedy zdecydować się na pomoc specjalistów, którzy wykonają profesjonalne osuszanie budynku z użyciem tej metody.

Zatem osuszanie budynków może być prowadzone wieloma technikami – wybór odpowiedniej ma kluczowe znaczenie dla efektu.

Jeśli ciekawi Cię ten temat to zerknij koniecznie na: osuszanie budynków w Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *