Jak usunąć trudne zabrudzenia z lakieru samochodowego?

Nie wszystkie zabrudzenia z karoserii samochodowej można zmyć za pomocą zwykłego szamponu. Jak pozbyć się uciążliwych zanieczyszczeń z lakieru?

Trudne zabrudzenia na karoserii

Podstawowym kosmetykiem stosowanym do mycia samochodu jest szampon. Zawiera on składniki o działaniu usuwającym brud – detergenty.

Dostępne w sprzedaży szampony skutecznie radzą sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń, jednak nie usuwają wszystkich z nich. Problemem są między innymi zaschnięte owady, osady z klocków hamulcowych, resztki smoły, asfaltu, sadzy czy żywic.

Aby usunąć trudny brud, przydadzą się dodatkowe produkty. Jakie kosmetyki samochodowe producent i akcesoria warto mieć wtedy pod ręką?

Jak usunąć trudne zabrudzenia z samochodu?

Glinkowanie lakieru
Obecnie najlepszym sposobem, by usunąć znajdujący się na lakierze chropowaty, brudny nalot, jest glinkowanie. Glinki do karoserii to chemia samochodowa w formie gęstej i elastycznej masy, która powoduje zebranie głęboko osadzonych w powłoce lakierniczej zabrudzeń.

W sprzedaży można znaleźć różne glinki samochodowe, które dopasowuje się specjalnie do rodzaju lakieru, aby uzyskać najlepszy efekt. Glinkowanie jest dość czasochłonne, jednak daje bardzo dobry rezultat, gdy auto wymaga dogłębnego czyszczenia.

Akcesoria do mycia karoserii
Mechaniczne oczyszczanie lakieru możliwe jest także za pomocą różnych akcesoriów.

Najlepiej zastosować wtedy specjalne gąbki, ścierki albo pady, które pozwalają na łatwe usunięcie zabrudzeń. W efekcie lakier będzie lśnić czystością i będzie przygotowany do dalszych prac jak woskowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *