Jak urządzić warsztat samochodowy?

Każdy dobry mechanik gorzów, który chce otworzyć własny warsztat samochodowy, powinien wiedzieć, jak urządzić go w sposób profesjonalny. Niejednokrotnie może to być problemem, ponieważ nie jest trudno zapomnieć o narzędziach oraz urządzeniach niezbędnych w konkretnych przypadkach usterek, bądź naprawach. Jak więc urządzić warsztat samochodowy?

Co powinno znaleźć się w warsztacie samochodowym?

Wśród podstawowego wyposażenia warsztatu samochodowego znajdują się między innymi meble warsztatowe, to jest na przykład stoły, regały oraz szafki odporne na wszelakie uderzenia. Dodatkowo, należy pomyśleć o wózkach warsztatowych, dzięki którym bez trudu można przewozić narzędzia. Wszystkie meble muszą posiadać dodatkowe zabezpieczenia.

Kolejne wyposażenie to klucze i inne narzędzia manualne, bez których nie da się inaczej wykonać większości prac. Bardzo ważne jest, aby posiadać walizki oraz skrzynki, a także klucze nasadowe, płasko-oczkowe, śrubokręty, szczypce, klucze imbusowe, a nawet klucz do filtra oleju.

Niezwykle ważne są również narzędzia związane z serwisem zawieszenia oraz układem hamulcowym. Wśród nich wymienia się podnośnik hydrauliczny, tak zwaną żabę, bądź dźwignik tłokowy, który umożliwia sprawne oraz bezpieczne podnoszenie auta. Najczęściej pozwalają podnieść one pojazdy do dwóch ton. Warto także pomyśleć o podnośniku niskoprofilowym i dźwignik podnoszący pojazdy nawet do pięćdziesięciu ton. Oprócz tego, warto zainwestować w leżankę warsztatową, wiertarki, szlifierki, ściągacze, sprzęt diagnostyczny i tym podobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *