Jak skorzystać z refundacji na pieluchomajtki i pieluchy?

Osoba chora oraz osoby się nią zajmujące docenią na pewno każdą pomoc finansową, jaką oferuje państwo. W jaki sposób zaś można załatwić pieluchy NFZ? Co trzeba zrobić w tym celu?

Krok pierwszy – wizyta u lekarza

Generalnie na początek należy się zgłosić do lekarza, który będzie w stanie określić, czy pieluchomajtki refundacja naprawdę się należy. Istnieje wyszczególniony spis chorób, w których możliwe jest uzyskanie tego typu pomocy.

Krok drugi – udaj się do NFZ

Z gotowym zaświadczeniem od lekarza należy udać się do miejscowego oddziału NFZ, a tam z kolei zlecenie lekarskie jest analizowane oraz wydawana jest karta zaopatrzenia comiesięcznego.

Krok trzeci – odbierz pieluchomajtki refundacja

Generalnie potem zostaje już tylko i wyłącznie ostatni krok, a mianowicie odbiór pieluchomajtek oraz ewentualnie innego wyposażenia. Gdzie to należy zrobić? Otóż zasadniczo możliwości jest tutaj naprawdę całkiem sporo.

Przede wszystkim należy podkreślić, że nie musi tego w żaden sposób wykonywać osoba chora, na którą zostało wystawione stosowne oświadczenie. Co więcej – nie musi to być apteka.

Warto bowiem zorientować się, gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie – wiele firm i aptek jak najbardziej ma w swojej ofercie taką możliwość. Zaletą takiego rozwiązania jest także to, że wówczas ceny wszelkich środków higienicznych, na które nam już nie starczy refundacji, są naprawdę o wiele niższe, co stanowi dużą pomoc finansową. Ponadto takie zamówienie może wówczas przyjechać do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *