Jak skorzystać z refundacji na pieluchomajtki i pieluchy?

Osoba chora oraz osoby się nią zajmujące docenią na pewno każdą pomoc finansową, jaką oferuje państwo. W jaki sposób zaś można załatwić pieluchy NFZ? Co trzeba zrobić w tym celu?

Krok pierwszy – wizyta u lekarza

Generalnie na początek należy się zgłosić do lekarza, który będzie w stanie określić, czy pieluchomajtki refundacja naprawdę się należy. Istnieje wyszczególniony spis chorób, w których możliwe jest uzyskanie tego typu pomocy.

Krok drugi – udaj się do NFZ

Z gotowym zaświadczeniem od lekarza należy udać się do miejscowego oddziału NFZ, a tam z kolei zlecenie lekarskie jest analizowane oraz wydawana jest karta zaopatrzenia comiesięcznego.

Krok trzeci – odbierz pieluchomajtki refundacja

Generalnie potem zostaje już tylko i wyłącznie ostatni krok, a mianowicie odbiór pieluchomajtek oraz ewentualnie innego wyposażenia. Gdzie to należy zrobić? Otóż zasadniczo możliwości jest tutaj naprawdę całkiem sporo.

Przede wszystkim należy podkreślić, że nie musi tego w żaden sposób wykonywać osoba chora, na którą zostało wystawione stosowne oświadczenie. Co więcej – nie musi to być apteka.

Warto bowiem zorientować się, gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie – wiele firm i aptek jak najbardziej ma w swojej ofercie taką możliwość. Zaletą takiego rozwiązania jest także to, że wówczas ceny wszelkich środków higienicznych, na które nam już nie starczy refundacji, są naprawdę o wiele niższe, co stanowi dużą pomoc finansową. Ponadto takie zamówienie może wówczas przyjechać do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *