Innowacyjne triki, które nie szarpią portfela

Kanon płytki w łazience

Ikonicznym materiałem wykończenia wnętrza łazienki są zazwyczaj płytki, które obecnie potrafią zaskakiwać swoją kolorystyką i wzornictwem. Piękno gładzi płytkowej zawsze nadaje pomieszczeniu elegancji i wprowadza element estetycznego luksusu. Oprócz tego są one bardzo funkcjonalne ze względu na łatwość utrzymania na nich czystości i ścieralności ewentualnych zabrudzeń. Wszystko to sprawia, że płytki są pożądanym elementem aranżacji łazienki i zawsze na pierwszym miejscu stawiane w liście obowiązkowych zakupów.

Innowacyjne triki, które nie szarpią portfela

Chcąc jednak zachować domowy budżet na stabilnym poziomie i nie wydawać kroci na doprowadzenie łazienki do eleganckiego stanu warto zrezygnować z kładzenia płytek na jej całej powierzchni. Takie rozwiązania są obecnie bardzo modne, często spotykane i wcale nie są oznaką cienkiej zawartości portfela. Powierzchnię płytek ceramicznych można ułożyć w miejscach wymagających największego dbania o higienę, czyli w okolicach wanny, prysznica, toalety lub umywalki. Przeszłością stało się już kafelkowanie łazienek od podłogi, aż po sufit, dlatego warto podążać za trendami. Te z kolei odznaczają się ciekawymi połączeniami i końcowym efektem, dzięki ofertom farb łazienkowych, wykazujących właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Łazienka zatem może wyglądać bardzo harmonijnie dzięki zestawieniu oryginalnych płytek w strefie sanitarno-kąpielowej, z minimalizmem farby w pozostałych obszarach nienarażonych na zawilgocenie.

Efektowne zamienniki

Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci, a każda łazienka może stać się wizytówką domu i zachwycać swoim pięknem. Współczesne rozwiązania pozwalają na zastosowanie wielu zamienników drogich materiałów, aby uzyskać pożądany efekt bogactwa, luksusu lub oryginalnego stylu. Inspiracji można szukać w dostępnych magazynach wnętrzarskich, a wskazówek wykonawczych na poradnikowych stronach internetowych typu https://tanialazienka.com/.
Hitem od kilku sezonów na przykład jest charakterystyczny styl industrialny lub skandynawski, które odznaczają się betonowymi powierzchniami lub drewnianymi dodatkami. Wiedząc o tych popularnych nurtach, projektanci i producenci oferują dedykowane, lecz często drogie materiały. Zamierzając jednak wykończyć łazienkę w takim charakterze, warto poszukać oddzielnych elementów lub zamienników, które po odrobinie włożonej, samodzielnej pracy, dają identyczny efekt.

One thought on “Innowacyjne triki, które nie szarpią portfela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *