Innowacyjne triki, które nie szarpią portfela

Kanon płytki w łazience

Ikonicznym materiałem wykończenia wnętrza łazienki są zazwyczaj płytki, które obecnie potrafią zaskakiwać swoją kolorystyką i wzornictwem. Piękno gładzi płytkowej zawsze nadaje pomieszczeniu elegancji i wprowadza element estetycznego luksusu. Oprócz tego są one bardzo funkcjonalne ze względu na łatwość utrzymania na nich czystości i ścieralności ewentualnych zabrudzeń. Wszystko to sprawia, że płytki są pożądanym elementem aranżacji łazienki i zawsze na pierwszym miejscu stawiane w liście obowiązkowych zakupów.

Innowacyjne triki, które nie szarpią portfela

Chcąc jednak zachować domowy budżet na stabilnym poziomie i nie wydawać kroci na doprowadzenie łazienki do eleganckiego stanu warto zrezygnować z kładzenia płytek na jej całej powierzchni. Takie rozwiązania są obecnie bardzo modne, często spotykane i wcale nie są oznaką cienkiej zawartości portfela. Powierzchnię płytek ceramicznych można ułożyć w miejscach wymagających największego dbania o higienę, czyli w okolicach wanny, prysznica, toalety lub umywalki. Przeszłością stało się już kafelkowanie łazienek od podłogi, aż po sufit, dlatego warto podążać za trendami. Te z kolei odznaczają się ciekawymi połączeniami i końcowym efektem, dzięki ofertom farb łazienkowych, wykazujących właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Łazienka zatem może wyglądać bardzo harmonijnie dzięki zestawieniu oryginalnych płytek w strefie sanitarno-kąpielowej, z minimalizmem farby w pozostałych obszarach nienarażonych na zawilgocenie.

Efektowne zamienniki

Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci, a każda łazienka może stać się wizytówką domu i zachwycać swoim pięknem. Współczesne rozwiązania pozwalają na zastosowanie wielu zamienników drogich materiałów, aby uzyskać pożądany efekt bogactwa, luksusu lub oryginalnego stylu. Inspiracji można szukać w dostępnych magazynach wnętrzarskich, a wskazówek wykonawczych na poradnikowych stronach internetowych typu https://tanialazienka.com/.
Hitem od kilku sezonów na przykład jest charakterystyczny styl industrialny lub skandynawski, które odznaczają się betonowymi powierzchniami lub drewnianymi dodatkami. Wiedząc o tych popularnych nurtach, projektanci i producenci oferują dedykowane, lecz często drogie materiały. Zamierzając jednak wykończyć łazienkę w takim charakterze, warto poszukać oddzielnych elementów lub zamienników, które po odrobinie włożonej, samodzielnej pracy, dają identyczny efekt.

One thought on “Innowacyjne triki, które nie szarpią portfela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *