Idziemy na wizytę do dermatologa

Do dermatologa wybieramy się wtedy, gdy doświadczamy różnorakich problemów skórnych. Lekarz tej specjalizacji obserwuje również pieprzyki i znamiona, oceniając między innymi to, czy są niebezpieczne i mogą rozwinąć się w nowotwór. Skóra to nasza największa bariera, chroniąca organizm przed czynnikami zewnętrznymi. Warto o nią dbać, regularnie konsultując się z lekarzem.

Wizyta u dermatologa w ramach ubezpieczenia NFZ

Osoby ubezpieczone mogą korzystać z wizyt w ramach NFZ. Czy do dermatologa trzeba skierowanie? Tak. Należy zatem wcześniej wybrać się do lekarza rodzinnego, a w czasach pandemii postarać się o rozmowę telefoniczną, czyli inaczej teleporadę. Gdy uzyska się skierowanie, można umówić się do dermatologa. Warto wiedzieć o tym, że kolejki są dosyć długie. Czasami oznacza to nawet kilka miesięcy oczekiwania. Inną opcją jest wizyta prywatna w klinice dermatologicznej. Kiedy zatem nie warto czekać na dermatologa w ramach NFZ? Na jakie koszty się nastawić? Poniżej podpowiedzi i wskazówki, a więcej szczegółów znajdziesz pod adresem: https://lavidalodz.pl/poradnie/poradnia-dermatologiczna/.

Kiedy iść do lekarza prywatnie?

Ile kosztuje wizyta u dermatologa w prywatnej przychodni? Najczęściej koszt to około 150 zł za wizytę. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że wszystko zależy między innymi od renomy lekarza, renomy kliniki, a także regionu Polski. W stolicy ceny będą wyższe niż na przykład na południu Polski. Kiedy absolutnie nie wolno zwlekać i wizytę umówić jak najszybciej? Koszty nie powinny liczyć się wtedy, gdy coś niepokojącego zaczyna dziać się z pieprzykami i znamionami. To częsta sytuacja po lecie, kiedy to skóra była narażona na słońce. Warto zatem obejrzeć swoje pieprzyki teraz jesienią, a jeśli jest taka konieczność, zdecydować się na konsultację.

2 thoughts on “Idziemy na wizytę do dermatologa

  1. Uwielbiam czytać wasze artykuły, ponieważ są bardzo pouczające. Nigdy wcześniej nie byłam u dermatologa, ale Wasz artykuł dał mi kilka pomysłów na to, jak radzić sobie z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *