Idziemy na wizytę do dermatologa

Do dermatologa wybieramy się wtedy, gdy doświadczamy różnorakich problemów skórnych. Lekarz tej specjalizacji obserwuje również pieprzyki i znamiona, oceniając między innymi to, czy są niebezpieczne i mogą rozwinąć się w nowotwór. Skóra to nasza największa bariera, chroniąca organizm przed czynnikami zewnętrznymi. Warto o nią dbać, regularnie konsultując się z lekarzem.

Wizyta u dermatologa w ramach ubezpieczenia NFZ

Osoby ubezpieczone mogą korzystać z wizyt w ramach NFZ. Czy do dermatologa trzeba skierowanie? Tak. Należy zatem wcześniej wybrać się do lekarza rodzinnego, a w czasach pandemii postarać się o rozmowę telefoniczną, czyli inaczej teleporadę. Gdy uzyska się skierowanie, można umówić się do dermatologa. Warto wiedzieć o tym, że kolejki są dosyć długie. Czasami oznacza to nawet kilka miesięcy oczekiwania. Inną opcją jest wizyta prywatna w klinice dermatologicznej. Kiedy zatem nie warto czekać na dermatologa w ramach NFZ? Na jakie koszty się nastawić? Poniżej podpowiedzi i wskazówki, a więcej szczegółów znajdziesz pod adresem: https://lavidalodz.pl/poradnie/poradnia-dermatologiczna/.

Kiedy iść do lekarza prywatnie?

Ile kosztuje wizyta u dermatologa w prywatnej przychodni? Najczęściej koszt to około 150 zł za wizytę. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że wszystko zależy między innymi od renomy lekarza, renomy kliniki, a także regionu Polski. W stolicy ceny będą wyższe niż na przykład na południu Polski. Kiedy absolutnie nie wolno zwlekać i wizytę umówić jak najszybciej? Koszty nie powinny liczyć się wtedy, gdy coś niepokojącego zaczyna dziać się z pieprzykami i znamionami. To częsta sytuacja po lecie, kiedy to skóra była narażona na słońce. Warto zatem obejrzeć swoje pieprzyki teraz jesienią, a jeśli jest taka konieczność, zdecydować się na konsultację.

One thought on “Idziemy na wizytę do dermatologa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *