Gimnastyka i wspinaczka – ćwiczenia rehabilitacyjne

O ile nie każdy człowiek ma w swoim życiu szansę na wspinaczkę wysokogórską, z różnych powodów, o tyle każdy ma okazję wspinać się po prostu na drabince na hali sportowej albo nawet we własnym domu lub mieszkaniu. Takie są dziś możliwości.

Zamiast wspinania w górach

Wspinaczka w górach albo wspinaczka na ściance uprawiana jako regularny sport wymaga wielu nakładów zarówno jeśli chodzi o finanse, jak też przygotowanie organizmu do takiego wysiłku. Tymczasem osobom, które nie czują się do tego powołane, można zaproponować zwykłe ćwiczenia przy drabince gimnastycznej, które będą swego rodzaju namiastką wspinaczki. Drabinkę gimnastyczną można kupić do swojego domu lub mieszkania, trzeba tylko zorientować się co do tego, który model będzie najbardziej odpowiedni.

Rehabilitacja

Drabinki gimnastyczne dla dzieci używane są podczas ćwiczeń w rehabilitacji, ale stosowane są także podczas zabawy i rozrywki, aby zaznajomić dzieci ze sportem i pokazać wartość i dobre strony codziennych ćwiczeń. Bardzo ważne jest, aby rodzice bardzo wcześnie skontrolowali jak rozwija się dziecko także pod kątem kręgosłupa i kończyn. Profilaktyczna wizyta u lekarza ortopedy jest wskazana. Lekarz pediatra podczas bilansu także zwróci uwagę na to, jak rozwija się dziecko jeśli chodzi o kręgosłup i kończyny. W razie potrzeby taki lekarz zaleci rehabilitację i regularne ćwiczenia, a do tych zaleceń rodzice muszą się stosować. Rehabilitacja dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci, każdy czasem jej potrzebuje.

One thought on “Gimnastyka i wspinaczka – ćwiczenia rehabilitacyjne

  1. Ćwiczenia na drabinach pomagają osiągnąć bardzo dobre efekty w rehabilitacji! pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *