Ekspres kawowy do firmy – jaki sprzęt będzie najlepszy?

Kawa w firmie nie musi być zwykła i nudna. Może być także tak aromatyczna i smaczna jak z najlepszej kawiarni! Jak to zrobić? Wystarczy zakup dobrego ekspresu kawowego. Jaki sprzęt warto wybrać?

Rodzaje ekspresów do kawy – co wybrać do biura?

Wybierając odpowiedni ekspres do firmy, warto pamiętać o tym, że powinien on cechować się kilkoma ważnymi parametrami – odpowiednią wydajnością, prostą obsługą oraz szerokim menu napojów.

Powyższe wymagania mogą spełnić ekspresy ciśnieniowe automatyczne, które wykorzystują wysokie ciśnienie do przygotowywania naparów kawowych oraz robią to automatycznie.

Do tej kategorii zaliczają się ekspresy Franke, które często wybierane są do użytku profesjonalnego – w biurach, kawiarniach, restauracjach, na stacjach paliw.

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości ekspresu do kawy to zerknij na stronę CoffeeON.

Dobry ekspres kawowy do biura – jakie funkcje powinien oferować?

Aby dobrać najlepszy ekspres do kawy do biura, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. Czym powinien charakteryzować się dobry sprzęt?

– Ceramiczny młynek do kawy – zapewnia wysoką trwałość i skuteczność mielenia.
– Nowoczesny system spieniający mleko – pozwala na przygotowanie pysznych mlecznych kaw, na przykład jak FoamMaster w ekspresach Franke.
– Automatyczne czyszczenie – dzięki temu ekspres będzie higienicznie czysty, a kawa stale równie dobra.
– Wyświetlacz dotykowy – pozwala na intuicyjny wybór odpowiedniego napoju.

Jakie napoje powinien serwować ekspres do firmy?

Wybierając ekspres do firmy, warto również zwrócić uwagę na to, jakie przygotowuje on napoje. Co powinien serwować dobry ekspres biurowy?

Podstawa to różne warianty kaw, na przykład aromatyczne espresso, kawa czarna i kawa z mlekiem, kremowe cappuccino czy mleczne latte macchiatto. Dodatkowym plusem będzie opcja przygotowywania gorącej czekolady. Ekspres powinien także podawać gorącą wodę – można wykorzystać ją do zaparzenia herbaty i przygotowania innych napojów i dań w kubku.

One thought on “Ekspres kawowy do firmy – jaki sprzęt będzie najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *