Dlaczego warto regularnie robić peeling w gabinecie kosmetycznym?

Panie muszą zdawać sobie sprawę, że usuwanie warstw martwego naskórka, czyli peeling jest niezwykle istotny nie tylko dla utrzymania zdrowia, ale również ładnego wyglądu skóry – podkreśla specjalista z Coco Clinic.

Czym jest peeling chemiczny?

Chemiczny peeling w gabinecie kosmetycznym jest zabiegiem, który polega na zaaplikowaniu jednej lub więcej substancji chemicznych, które przyczynią się do przyspieszenie odnowy komórkowej.

Jego bardzo widoczne, a także natychmiastowe działanie będzie polegało na złuszczeniu skóry, z kolei długoterminowe wpłynie na regenerację skóry, a także nowego kolagenu. W efekcie skóra stanie się nawilżona. Nie będą również widoczne zmarszczki czy przebarwienia.

Warto koniecznie podkreślić, że profesjonalny peeling w gabinecie kosmetycznym jest nieinwazyjny. Ponadto jego działanie jest zdecydowanie silniejsze w porównaniu do tradycyjnego peelingu wykonywanego w domu.

Jakie są korzyści korzystania z peelingów chemicznych?

Panie muszą mieć świadomość, że cera po prawidłowo wykonanym peelingu w gabinecie kosmetycznym będzie nie tylko gładka, ale również pełna blasku. Będzie również miała jednolity kolor.

Peeling chemiczny sprawia także, że cera będzie bardziej jędrna i sprężysta. Staje się tak przez odbudowę stosunkowo głęboko położonych struktur skóry, a także zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu.

Warto również wiedzieć, że w zależności od rodzaju peelingu, zabiegi są bardzo pomocne w walce z rozszerzonymi porami, trądzikiem czy nadmiarem sebum. Peeling jest również niezwykle pomocny przy nawilżeniu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *