Czyj to numer

Natarczywe niechciane telefony to codzienność niejednego i niejednej z nas. Każdy chciałby się ich pozbyć, ale zastanawia się jak to zrobić. Czasem nie wiemy czyj to numer, jednak na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że może być nam znany – może to jakaś firma, bank czy nasz dawny znajomy próbowali się z nami skontaktować.

Często numer jest nam naprawdę zupełnie obcy, ale i tak zaczynamy proces ciągłego zastanawiania się co to za numer. Bywa, że z tej ciekawości sami oddzwaniamy i żądamy udzielenia informacji, kto dzwonił. Możemy wtedy kategorycznie wyrazić sprzeciw wobec wydzwaniania na nasz numer bez wyrażenia naszej woli i wiedzy na temat dzwoniącego.

Nie musimy analizować intencji, wystarczy, że jesteśmy w stanie odpowiednio załatwić sprawę i pozbyć się problemu. Problem taki, jakkolwiek nie jakoś bardzo poważny, może stać się poważny w momencie, gdy telefon obudzi nas w środku nocy, i po zepsutej nocy spóźnimy się na jakieś ważne spotkanie. W przeciwnym razie, by tego uniknąć, albo możemy wyłączyć telefon, albo go wyciszyć. Trzecia możliwość to sprawdzenie kto dzwonił za pośrednictwem serwisu internetowego wyszukiwania numerów – wpisujemy dany ciąg cyfr w wyszukiwarce i otrzymujemy informację co to za numer. Serwis bazuje na opiniach użytkowników. Gdy skorzystamy z usługi, możemy również sami podzielić się wiedzą na temat znajomych sobie numerów – zostawiamy recenzję i tym samym pomagamy innym użytkownikom rozwiązać ich problem.

Nie każdy telefon jest podejrzany, ale bywają sytuacje, w których lepiej szybciej sprawdzić, czyj to numer, niż dostarczać sobie problemów.

Źródło: https://infonumer.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *