Czy warto kupić skórzane buty?

No właśnie, czy warto kupić skórzane buty? Pomijając cenę to wydawałoby się, że mają same zalety: naturalne, dopasowują się do stopy, mogą służyć wiele lat. Jednak, w przypadku butów sportowych bardziej sprawdzają się różnego rodzaju oddychające materiały, niż śmierdzące buty.

Buty jak Nike czy Adidas

Takie buty renomowanych marek, jak Nike czy Adidas, często przewyższają ceną skórzane buty, jednak do wielu rodzajów sportów nadają się bardziej i mają zdecydowanie więcej zwolenników. Są lżejsze, przewiewne, lepiej wyprofilowane, często też wyspecjalizowane do konkretnej dziedziny. Są jednak sporty, gdzie skórzane buty mają więcej zwolenników, np. jazda konno. Wśród wielbicieli górskich wędrówek też jest wiele osób, które stawiają na skórzane buty trekkingowe. Inaczej zapatrywać może się na buty ze skóry nastolatka lubiąca podążać za modą i z niezbyt zasobnym portfelem, szczególnie w przypadku letniego obuwia. Lepiej mieć w szafie kilka par modnych sandał i w następnym sezonie dokupić nowe, niż mieć jedne sandały na lata, które nie nadążają za modą. Jakie wnioski?

Buty skórzane, czy jednak nie?

Wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela. Buty ze skóry są bardzo dobrą opcją, jednak należy pamiętać, że sam fakt, iż są z tego szlachetnego materiału nie gwarantuje, że ich wykonanie jest wysokiej jakości. A to jest podstawą, żeby tego typu obuwie służyło nam przez lata.

One thought on “Czy warto kupić skórzane buty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *