Amazonka na basenie – jak się przygotować?

Amazonki, czyli kobiety po amputacji piersi mogą bez obaw powrócić do codziennego życia. Nie muszą one rezygnować z aktywności, które sprawiają przyjemność. Pierwsza wizyta na basenie często jest źródłem stresu. Wystarczy jedynie odpowiednio przygotować się do pływania, aby zyskać pewność siebie i zniwelować ryzyko nieprzyjemnych sytuacji.

Zakup protezy pływackiej

Sklep dla amazonek posiada w swoim asortymencie nie tylko standardowe protezy piersi, ale również modele przystosowane do pływania. Są one zwykle nieco tańsze, co stanowi niewątpliwą zaletę. Ich ponadprzeciętne parametry użytkowe sprawiają, że produkt nie będzie się przesuwał podczas aktywności. Pozostanie on w pożądanym miejscu nawet po kilku godzinach pływania.

Ponadto takie protezy nie pochłaniają wilgoci, a więc nie zwiększają swojej wagi. Kolejnym atutem jest fakt, że szybko wysychają. Są one w pełni bezpieczne dla zdrowia – należy jednak wybrać model wykonany z certyfikowanych materiałów.

Wybór stroju kąpielowego

Mogłoby się wydawać, że zwykły strój kąpielowy spełni swoje zadanie. Nic bardziej mylnego! Trzeba mieć świadomość, że bielizna dla amazonek posiada unikatową konstrukcję. Kostiumy pływackie również są przystosowane do potrzeb pań, które przebyły amputację piersi.

Ważne jest to, aby górną część stroju stanowił gorset. Oczywiście jest on elastyczny, a więc nie ogranicza ruchów. Gwarantuje niezawodne podtrzymanie biustu. W sprzedaży znajdują się również modele dwuczęściowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *